Sky Wellness

мАГАЗИН

Sky wellness

Блог

Витамин Ц – чувар на имунитетот
Витамин Ц – чувар на имунитетот

Витамин Ц – чувар на имунитетотСекојдневните и напорни тренинзи ги исцрпуваат залихите на одредени витамини и минерали, но нашето тело ни дава одредени сигнали кои укажуваат на тоа. Наше е да ги препознаеме и на време да реагираме за да не дојде до поголем дефицит....

read more
Што да јадете пред и после вежбање?
Што да јадете пред и после вежбање?

Храната која ја внесувате во оброците пред и после тренингот има големо влијание на издржливоста на телото, но и на нивото на енергија. Поточно, од клучно значење е да знаете што и кога треба да јадете ако сакате да се стегнете пред почетокот на летото.Што треба да...

read more
Водење на фитнес центар за време на пандемија: Како да успееш во вакви неизвесни времиња?
Водење на фитнес центар за време на пандемија: Како да успееш во вакви неизвесни времиња?

Водење на фитнес центар за време на пандемија: Како да успееш во вакви неизвесни времиња? Од најмали бизниси до големи корпорации, пандемијата негативно се одрази врз секоја индустрија. Ти не си исклучок. 😳 Сигурни сме дека твоето лидерство како тренер или човек што...

read more
Зимата е при крај – Пливајте за подобри и побрзи резултати!
Зимата е при крај – Пливајте за подобри и побрзи резултати!

Сите знаат дека пливањето е одличен тренинг. И во текот на зимата, пливањето е актуелен спорт без оглед на студеното време. Со пливањето го развивате целото тело, затоа без изговори, започнете веднаш!Пливајте за подобри и побрзи резултати!Особено голема е ползата од...

read more

Sky wellness

ГАЛЕРИЈА

SKY WELLNESS

Фитнес

Дозволете вежбањето да ви стане навика кој ќе го идентификува вашиот нов начин и стил на живеење. Спортските навики, се секогаш добри навики.
Sky Fitness центарот за добро здравје и енергија во текот на целиот ден.

SKY WELLNESS

БАР

Овошните салати, чиа пудинзите, свежото смути се само дел од понудата на Sky Wellness барот кој е тука да го надополни истрошеното, да ве освежи и натера да се вратите повторно.
Sky Wellness – Место кое буди убави спомени

Посети Не

Биди дел од нашата приказна