Sky Wellness

мАГАЗИН

Претплати се на нашиот весник и биди во тек со најновите вести и промоции!

5 + 11 =

Sky wellness

Блог

Исхрана после вежбање: Што треба да јадете и кога?
Исхрана после вежбање: Што треба да јадете и кога?

Кога станува збор за фитнесот, започнувањето на вашите тренинзи е само дел од сложувалката. Исхраната е уште еден дел ако сакате да го извлечете максимумот, за да му дадете на вашето тело она што треба да се чувствувате моќни за време на тренингот и да ги искористите...

read more
КИРАЏИЕВ: Може се да застане, но спортот не смее!
КИРАЏИЕВ: Може се да застане, но спортот не смее!

КИРАЏИЕВ: Може се да застане, но спортот не смее! Постојано се обидуваме да го најдеме клучот за излегување од оваа пандемиска криза. Го знаеме, а упорно го игнорираме. Спортот е клучот. Пред пандемијата, за време на пандемијата, после пандемијата. Мал милион...

read more
Истражување: Луѓето кои вежбаат имаат повеќе антитела после вакцинирањето
Истражување: Луѓето кои вежбаат имаат повеќе антитела после вакцинирањето

Истражување: Луѓето кои вежбаат имаат повеќе антитела после вакцинирањето Резултатите од новото истражување на Универзитетот Глазгов Каледониан покажуваат дека редовната телесна активност го зајакнува имунитетот, го намалува ризикот од болести и смртни исходи, а исто...

read more
Потребна ви е здрава храна ако останувате дома поради превентива
Потребна ви е здрава храна ако останувате дома поради превентива

Потребна ви е здрава храна ако останувате дома поради превентива Најновите препораки на Центарот за контрола на болести на САД ги повикуваат лицата што имаат поголем ризик за заболување од ковид-19 да преземат акција, поточно да обезбедат соодветни намирници и лекови...

read more
Овие вежби можете да ги правите додека сте „заглавени“ дома
Овие вежби можете да ги правите додека сте „заглавени“ дома

Овие вежби можете да ги правите додека сте „заглавени“ дома Карантинот е предизвик за супер-прилагодените домашни теретани, бидејќи спортските сали се, за жал сеуште затворени, но има неколку вежби што можете да ги направите додеканемате друг избор Грижете се за...

read more
10 Интересни Факти за вежбањето!
10 Интересни Факти за вежбањето!

10 Интересни Факти за вежбањето! 1. Човечкото тело има 650 мускули. 2. Срцето е најсилниот мускул во нашето тело. 3. Само 13% од мажите навистина можат да кажат за себе дека се фит. 4. Просечната личност во животот пешачи околу 113.000 километри. 5. Нашиот мозок тежи...

read more

Sky wellness

ГАЛЕРИЈА

SKY WELLNESS

Фитнес

Дозволете вежбањето да ви стане навика кој ќе го идентификува вашиот нов начин и стил на живеење. Спортските навики, се секогаш добри навики.
Sky Fitness центарот за добро здравје и енергија во текот на целиот ден.

SKY WELLNESS

БАР

Овошните салати, чиа пудинзите, свежото смути се само дел од понудата на Sky Wellness барот кој е тука да го надополни истрошеното, да ве освежи и натера да се вратите повторно.
Sky Wellness – Место кое буди убави спомени

Посети Не

Биди дел од нашата приказна