Дали трудниците смее да вежбаат во теретана?

Дали трудниците смее да вежбаат во теретана?

На прашањето дали за бремените жени е сигурно да вежбаaт и креват теговиво теретана, одговорот го даде гинекологот Петра Подобник Брлечиќ,појаснувајќи какви вежби (не) им се препорачливи на трудниците. Во текот на уредната бременост, којашто нема никакви ризици,...
НАЈДОБАР ПОДАРОК

НАЈДОБАР ПОДАРОК

Подарок-картичките се елегантно решение кога треба да одберете подарок за сечиј вкус и комплетно задоволство. Направете го дарувањето посебен момент за уживање во Фитнес, Спа или Масажа во Скај Велнес. Посетете нѐ во нашиот центар или онлајн преку нашата веб страна и...
Таско: Со вежбањето ја активирам мојата креативна страна и заборавам на стресот.

Таско: Со вежбањето ја активирам мојата креативна страна и заборавам на стресот.

Во неколку текстови следниов период, ќе ви ги пренесеме личните искуства на дел од луѓето кои се редовни посетители на нашиот центар. Со ова, преку нивните приказни сакаме да ве мотивираме, да ви пренесеме зошто е важно да се биде физички активен, но и да се негува...
Зошто се препорачува трчање?

Зошто се препорачува трчање?

Не е потребен талент за трчање. Колку и да мислиме дека не сме талентирани и физички предодредени да спортуваме – ние ги кршиме тие предрасуди, бидејќи не ни е потребен талент за трчање. Единствено што е потребно е резултати. Почетокот е најтежок, но не...
Исхрана после вежбање: Што треба да јадете и кога?

Исхрана после вежбање: Што треба да јадете и кога?

Кога станува збор за фитнесот, започнувањето на вашите тренинзи е само дел од сложувалката. Исхраната е уште еден дел ако сакате да го извлечете максимумот, за да му дадете на вашето тело она што треба да се чувствувате моќни за време на тренингот и да ги искористите...
КИРАЏИЕВ: Може се да застане, но спортот не смее!

КИРАЏИЕВ: Може се да застане, но спортот не смее!

КИРАЏИЕВ: Може се да застане, но спортот не смее! Постојано се обидуваме да го најдеме клучот за излегување од оваа пандемиска криза. Го знаеме, а упорно го игнорираме. Спортот е клучот. Пред пандемијата, за време на пандемијата, после пандемијата. Мал милион...